Si EXOT-ická žena???

Nemyslím pôvod, farbu pleti či množstvo iných parametrov, ktoré sme si ako ľudia vytvorili, aby sme sa mohli deliť a potom zase spájať v určitej skupine.

EXOT-ická žena ako žena, ktorú ostatní v jej okolí považujú za EXOTA.

Takáto žena často počúva vo svojom okolí vety typu: Prečo zase vymýšľaš? Nemôžeš to urobiť normálne ako všetci? Nepreháňaš to? Nerozumiem, na čo to všetko vlastne robíš. My sme to robili takto a vždy to bolo dobré.

Exotické ženy totiž rúcajú staré zažité štruktúry a schémy. Hľadajú nové riešenia a cesty, chcú veci vylepšiť a posunúť ďalej. Neuspokoja sa s odpoveďou: Preto, lebo sa to takto robilo vždy!

Tieto ženy neraz robia nekonvenčné veci. Chcú svoje deti vychovávať inak, chcú sa inak stravovať, pracovať a žiť. Prehadzujú zažité hodnoty a hľadajú to, čo je v súlade s nimi samými. Napriek tomu, že to často nerezonuje s názorom ich mám a svokier.

Niekedy ich označujú aj za bláznivé… čudné… nebezpečné… Áno, pre systém ako taký sú tieto EXOT-ické ženy nebezpečné, pretože dokazujú, že sa všetko dá aj INAK.

Ak si jednou z nich, nevzdávaj sa. Každá doba má svojich exotov. To sú tí, ktorí prinášajú novú budúcnosť. Je jedno v čom. Či v stravovaní, výchove detí, spôsobe života, hodnotách,  práci. EXOTi sú nevyhnutnou súčasťou evolúcie ľudstva.

Byť v prvej línii je veľakrát náročné. Našťastie, EXOTické ženy nebojujú so systémom. Neodsudzujú a neposudzujú druhých. Len kráčajú svojou cestou a vlastným príkladom ukazujú druhým, že sa to dá urobiť INAK. A že to iné nakoniec bude slúžiť v prospech všetkých.

Ak ste mali pocit, že tento článok je o vás, prajem vám veľa trpezlivosti, svojskej tvrdohlavosti a odolnosti, ale aj láskavej zhovievavosti.

Buďte samé sebou, aj keď vám tvrdia, že ste príliš EXOTické.☺

Majzlíková Martina
Som autorka knihy Šťastná žena, 12 krokov k šťastnému životu. Zaujímam sa o otázky životného šťastia a vplyvu myslenia na jednotlivé aspekty života. Zároveň sa na blogu www.rawfamily.eu venujem vedomej príprave jedla, mentálnemu nastaveniu v oblasti zdravého životného štýlu a raw stravovaniu. Viac sa dočítate tu >>
Komentáre
 1. Jarmila Semanová píše:

  Dobrý deň,

  vonku sa práve miluje nebo so zemou – nádherne jesenne leje a ja dostávam šancu a možnosť napísať Vám. Poštou mi práve prišiel balíček s vašou knihou, ďakujem za to, že ste ju napísali, ďakujem za vašu cestu a za to, že ju zdieľate.

  Ešte som sa do nej nezahryzla; tak túžim byť šťastná, že som si ju objednala.
  Zdalo sa mi, že už som veľmi blízko toho šťastia, už iba niečo doladiť snáď treba.
  Zrazu dnes pri pohľade na Vašu knihu cítim, akokeby to šťastie bolo veľmi ďaleko. Rozumiem tomu, čo to spustilo, dokonca aj tomu, v čom väzia korene problému. Hranice a trauma. A veta, ktorá paradoxne vysvetľuje, bráni aj ospravedlňuje moju neschopnosť vystavať a ubrániť si hranice: “ O znovuvystavanie si vlastných hraníc sa ani nepokúšajte, pokiaľ nie ste v pevnom a zdravom vzťahu.“
  Dnes nad ránom však prišiel sen. Prináša mi posolstvo, že láska je už nablízku. Je však exot – iná ako keby kto očakával, správa sa tiež exoticky, a aj spôsob je exotický. Dokonca rozpráva aj exotickým jazykom, ktorému ešte celkom dobre nerozumiem. Je to muž, ktorý však má ženské ruky – oveľa jemnejšie a krehkejšie ako moja mama.

  • Majzlíková Martina píše:

   Dobrý deň,

   ďakujem veľmi pekne za milé slová. Verím, že knižka sa Vám páčila a snáď Vás posunula o krok bližšie k sebe samej a k vlastnému šťastiu. Všetci túžime byť šťastní, no to šťastie neleží niekde v budúcnosti. K svojmu šťastiu potrebujeme pristupovať aktívne, aby sme boli schopní prežívať ho tu a teraz. Niekedy sa musíme naučiť nachádzať aj v našej bolesti cestu pre vlastný rast a posun. Tie bolesti sú naše poznanie, z ktorého vyvstaneme silnejší a vedomejší. Cez dualitu integrujeme seba samých. A ako píšete – vonku sa miluje nebo so zemou – to napíše len duša, ktoré hľadí na svet s láskou – a ak sama sebe dovolí, lásku, ktorú dáva, jej ten svet vráti späť. Držím palce vo všetkom.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.